Electromag
background

Jaką szlifierkę kątową wybrać

0
Jaką szlifierkę kątową wybrać - PORADNIK !

 

Przed zakupem szlifierki kątowej warto poświęcić trochę czasu na pozyskanie ważnych informacji które będą bardzo przydatne przy doborze właściwego urządzenia. Służy do cięcia, szlifowania i polerowania różnych materiałów, takich jak metal, beton i płytki. Narzędzie składa się z silnika, który napędza tarczę ścierną lub ostrze, które można przymocować do trzpienia narzędzia. Rozmiar szlifierki kątowej może się różnić, od małych, ręcznych modeli po duże, ciężkie maszyny używane w budownictwie lub produkcji. Szlifierki kątowe mają szerokie zastosowane w budownictwie, obróbce metali i innych gałęziach przemysłu, ponieważ są wszechstronne, wydajne i łatwe w użyciu.

 

  1. Najważniejsze parametry w urządzeniu
  2. Technologie stosowane w szlifierkach kątowych
  3. Na co warto zwrócić uwagę?
  4. Zastosowanie
  5. Którego producenta wybrać?

 

 

1.Najważniejsze parametry w urządzeniu

Kluczowym parametrem szlifierki kątowej jest na pewno rodzaj moc. W zależności do jakiej pracy posłuży nam urządzenie jest to decydujący oraz najistotniejszy parametr który trzeba wziąć pod uwagę.

 

  • 650 - 900 W  zastosowanie typowo amatorskie + lekkie prac, tj cięcie miękkich metali, stali
  • 900 - 1600 W profesjonalne przeznaczenie tak na naprawdę do wszystkiego, od cięcia materiałów metalowych, drewnianych po wielogodzinne szlifowanie
  • 18 V Akumulatorowe szlifierki zdecydowanie tylko i wyłącznie na napięciu 18 V, bądź większym

 

2.Technologie stosowane w szlifierkach kątowych

Szlifierka to sprzęt bardzo popularny i łatwo dostępny. Na rynku jest duża ilość urządzeń o różnych parametrach i funkcjach. Wśród najpopularniejszych technologii, które są stosowane w szlifierkach to: regulacja prędkości, system beznarzędziowej wymiany tarcz, redukcja wibracji, silnik bezszczotkowy, który jest trwalszy w porównaniu do silnika szczotkowego. Inne funkcje, które ułatwiają prace to system łagodnego startu, osłona tarczy(chroni użytkownika przed odpryskami) oraz system chłodzenia.


3.Na co warto zwrócić uwagę?

  • Średnica tarczy - w szlifierkach kątowych występują tarcze: 115/125/150/180/230 mm. Najpopularniejszy rozmiar tarczy to 125 mm (z dużych szlifierek 230 mm). Jest to optymalny rozmiar do cięcia, no i przede wszystkim producenci przyjęli to za standard, dlatego też tarcze tego wymiaru są najtańsze.
  • Waga - istotny element podczas długiej pracy
  • Regulacja obrotów - przydatna funkcja podczas szlifowania metalu / drewna. Funkcja dostępna przede wszystkim w droższych szlifierkach
  • Tłumienie drgań - na rękę pracującego przechodzi mniej drgań, dzięki temu nadgarstek podczas pracy jest mniej obciążony
  • Funkcja restart - zabezpiecza przed przypadkowym uruchomieniem
  • Typ włącznika - dostępne są 2 rodzaje : suwakowy i łopatkowy. Suwakowy jest podstawowym wariantem, w trakcie pracy jest możliwość włączenia szlifierki i pracy w każdej płaszczyźnie bez konieczności ciągłego trzymania palca na włączniku

 

4.Zastosowanie

Szlifowanie - szlifierki kątowe mogą być wyposażone w różne rodzaje tarcz szlifierskich, które pozwalają na szlifowanie różnych powierzchni, takich jak metalowe blachy, rury, czy krawędzie betonu.

Cięcie - Dzięki specjalnym tarczom tnącym, szlifierki kątowe umożliwiają precyzyjne cięcie różnych materiałów, w tym metalu, drewna, ceramiki czy betonu.

Polerowanie - szlifierki kątowe można wykorzystać również do polerowania powierzchni, w tym metalowych, drewnianych czy kamieni.

Usuwanie farby i rdzy - szlifierki kątowe z tarczami ściernymi mogą usunąć farbę, rdzę i inne osady z metalowych powierzchni.

Obróbka kamienia - szlifierki kątowe z diamentowymi tarczami są często stosowane do obróbki kamienia, w tym do cięcia i szlifowania granitu, marmuru czy betonu.

Cięcie rur - Szlifierki kątowe z tarczami tnącymi są często wykorzystywane do cięcia rur, zarówno metalowych, jak i PVC.

 

5.Którego producenta wybrać?

MAKITA - zdecydowanie najpopularniejsza marka na polskim rynku. W ofercie szlifierki kątowe do użytku amatorsko - profesjonalnego i profesjonalnego.

METABO - Od kilku lat podbijają sukcesywnie polskich fachowców. Metabo charakteryzują się wysoką jakością wykonania, trwałością oraz zaawansowanymi funkcjami. Producent zdecydowanie inwestuję w technologie, dzięki temu śmiało może konkurować z marką Makita

EINHELL - typowo amatorski sprzęt dla majsterkowiczy. Sprzęt nie jest typową chińszczyzną, ceny są bardzo korzystne. W przypadku= wyboru urządzenia, które ma nam posłużyć od czasu do czasu tutaj jak najbardziej sprawdzi się ten producent.

HIKOKI - półprofesjonalny sprzęt i profesjonalny. Szlifierki kątowe w korzystnych cenach, dobra jakość. Zarówno do domu jak i do profesjonalnej pracy szlifierki kątowe godne polecenia.

Cena urządzenia uzależniona jest od marki. Znana marka to lepszej jakości podzespoły, sprawniejszy serwis oraz łatwa dostępność części. Klienci ufają znanym markom, a nie tym "no name". Jakość idzie w parze z ceną. Koszt szlifierki w głównej mierze zależy od marki, mocy, średnicy tarczy i zastosowanych tam dodatkowych funkcjach.

 

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą szlifierek kątowych

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium