Electromag
background

Myjka ciśnieniowa czy warto ją kupić ?

4
Myjka ciśnieniowa czy warto ją kupić ?

Myjka ciśnieniowa to urządzenie, które pozwala na szybkie i skuteczne czyszczenie różnych powierzchni przy użyciu strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Jeśli planujesz zakup myjki ciśnieniowej, warto zwrócić uwagę na kilka ważnych czynników, takich jak ciśnienie robocze, wydajność, długość węża, dodatkowe akcesoria oraz moc silnika. Jest to produkt, który pomoże w wielu pracach podwórkowych. Używana jest do mycia kostki brukowej, chodnika, urządzeń ogrodowych, tarasu, roweru czy auta. Świetnie sprawdza się do mycia elewacji, która jest wizytówką domu.  Wśród najbardziej znanych myjek są marki Greenworks, Makita czy Graphite. Posiadają w ofercie szeroki wybór urządzeń, do okazjonalnego mycia oraz regularnego stosowania. Myjki ciśnieniowe cieszą się coraz większą popularnością i szturmują rynek!

 

SPIS TREŚCI

 1. Parametry myjki - jakie powinna mieć?
 2. Zastosowanie myjki ciśnieniowej
 3. Jaką myjkę wybrać?
 4. Jak używać myjki i o nią dbać?
 5. Akcesoria do myjki - na które warto zwrócić szczególną uwagę?

 

 

1.Parametry myjki - jakie powinna mieć?

Parametry myjki ciśnieniowej mogą różnić się w zależności od modelu i producenta. Należy wziąć pod uwagę swoje potrzeby i wymagania.

Oto kilka najważniejszych parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie myjki ciśnieniowej:

 • Ciśnienie robocze - to jedna z najważniejszych cech myjki ciśnieniowej, ponieważ wpływa na siłę strumienia wody i jej skuteczność w usuwaniu brudu. Ciśnienie jest wyrażane w barach. Dla użytku domowego zwykle wystarczy myjka o ciśnieniu roboczym 100-150 barów, ale dla zadań bardziej wymagających, takich jak czyszczenie betonu lub usuwanie farby, konieczne może być użycie myjki o ciśnieniu powyżej 150 barów i wydajności powyżej 500l/h
 • Wydajność - to ilość wody, która przepływa przez myjkę w ciągu godziny i jest wyrażana w litrach na godzinę (l/h). Im większa wydajność, tym szybciej można wyczyścić dużą powierzchnię. Dla użytku domowego zwykle wystarczy myjka o wydajności 300-500 l/h, ale dla użytku profesjonalnego można wybrać model z wydajnością powyżej 500 l/h.
 • Moc silnika - jest również ważnym parametrem, który wpływa na wydajność myjki ciśnieniowej. Im wyższa moc, tym szybsze i skuteczniejsze czyszczenie. Moce silników myjek ciśnieniowych sięgają do nawet 2400W.  Przed zakupem myjki ciśnieniowej warto dokładnie przemyśleć swoje potrzeby i wybrać odpowiedni model, który spełni nasze wymagania.
 • Długość węża -  powinna być wystarczająca, aby umożliwić swobodne poruszanie się wokół powierzchni, które chcemy czyścić. Długość węża może wynosić od kilku do kilkunastu metrów. Optymalnym wyborem przepustowość będzie długość co najmniej 6 m. Akcesoria - niektóre myjki ciśnieniowe są wyposażone w dodatkowe akcesoria, takie jak różne końcówki do strumienia wody, myjki do powierzchni pionowych, myjki do samochodów, itp.
 • Akcesoria - te mogą zwiększyć funkcjonalność myjki ciśnieniowej i ułatwić czyszczenie.
 • Waga i wygodny uchwyt – dobrze jest wybrać myjkę o wadze, którą można swobodnie przenosić i przechowywać z wygodnym uchwytem, aby praca była komfortowa.

2.Zastosowanie myjki ciśnieniowej

Myjka ciśnieniowe ma bardzo szerokie zastosowanie. Stąd jest uwielbiania przez właścicieli podwórek czy działek. Sprzątanie dzięki myjce będzie wydaje i dokładne bez większej ingerencji naszej siły. Strumień wody jest na tyle silny, że w większości przypadków zmywa brud bez użycia środków chemicznych.  Praca myjką umożliwia błyskawiczne prace porządkowe, przy jednoczesnej oszczędności energii oraz wody. A gdzie najlepiej sprawdzi się myjka?

 • Czyszczenie elewacji i elewacji budynków - doskonale sprawdza się w usuwaniu brudu i zanieczyszczeń z elewacji budynków, zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.
 • Czyszczenie pojazdów - myjka może być używana do czyszczenia rowerów, motocykli, samochodów czy przyczep kempingowych.
 • Czyszczenie ogrodów i powierzchni zewnętrznych - myjka ciśnieniowa poradzi sobie z czyszczeniem tarasów, chodników, schodów, mebli ogrodowych i innych powierzchni zewnętrznych.
 • Czyszczenie urządzeń i maszyn ( w tym rolniczych)
 • Czyszczenie basenów, oczek wodnych i fontann
 • Czyszczenie rur i kanalizacji - specjalne wężownice do myjki ciśnieniowej umożliwiają czyszczenie rur i kanalizacji bez konieczności ich rozkopywania.
 • Prace remontowo-budowlane - myjka ciśnieniowa może pomóc w usuwaniu farby, tynku i innych zanieczyszczeń z powierzchni przed malowaniem. Mycie podłogi w garażu czy altance.

 

3.Jaką myjkę wybrać?

Myjka ciśnieniowa działa na zasadzie wytwarzania strumienia wody pod wysokim ciśnieniem. Podczas pracy, silny strumień wody pod ciśnieniem uderza w powierzchnię do czyszczenia, dzięki temu pozwala na skuteczne usuwanie brudu, plam i osadów. Ważnym czynnikiem przy wyborze myjki ciśnieniowej jest także rodzaj zasilania. Myjki elektryczne są lżejsze i tańsze, ale są bardziej ograniczone pod względem mocy ciśnienia. Z kolei modele akumulatorowe dają nam ogromną możliwość pracy bez ograniczeń w postaci kabla, natomiast są bardziej kosztowne przez zakup baterii i ładowarki. Wybór zależy od naszych preferencji, zastosowania i budżetu. Sprzęt, który będzie używany sporadycznie lub do niewielkich zabrudzeń nie musi być z najwyższej półki. Producenci oferują myjki amatorskie i profesjonalne. Im wyższa moc silnika czy wydajność tym myjka będzie droższa. Dodatkowe funkcje czy akcesoria równie wpływają na cenę, a mogą okazać się nam bezużyteczne. Na rynku jest duży wybór tego typu sprzętu. Najlepsze i najmniej awaryjne są myjki znanych marek takich jak Makita, Scheppach. Gwarancją jakości tych urządzeń jest wieloletnie doświadczenie producentów. Producenci wzbogacają myjki w różne przydatne funkcje np. w wyświetlacz, który umożliwia sterowanie mocą urządzeniem, automatyczny system stopujący, czy praktyczny bęben na wąż.

 [product category_id="66" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

4.Jak używać myjki i o nią dbać?

Przed rozpoczęciem pracy, trzeba upewnić się, że urządzenie jest prawidłowo zmontowane i podłączone do źródła zasilania oraz wody. Warto również przeczytać instrukcję obsługi i zwrócić uwagę na zalecane ustawienia ciśnienia, dyszy i detergentu. Następnie trzeba przygotować powierzchnię do czyszczenia. Kolejnym krokiem jest wybór odpowiedniej dyszy, dzięki temu możemy dopasować ciśnienie wody do rodzaju powierzchni, którą czyścimy. Później należy uruchomić myjkę i rozpocząć czyszczenie - trzymając dyszę pod kątem, należy delikatnie czyścić powierzchnię, zwiększając ciśnienie w miarę potrzeb i zabrudzenia. Uważaj, aby nie używać zbyt wysokiego ciśnienia, które mogłoby uszkodzić powierzchnię. Po skończonej pracy, myjkę odłączamy od gniazdka, czyścimy myjkę i dyszę z zabrudzeń i chowamy w bezpieczne miejsce pod dachem np. garaż, wiata. Dostępu do myjki nie powinny mieć dzieci, grozi to poważnymi skutkami. Myjkę należy chować " z pod chmurki", bo niekorzystne warunki atmosferyczne mogą uszkodzić urządzenie. Pamiętaj, że odpowiednie dbanie o myjkę ciśnieniową to inwestycja w jej długie użytkowanie. Postępując zgodnie z powyższymi wskazówkami, unikniesz awarii i przedłużysz żywotność swojego urządzenia.

 

5.Akcesoria do myjki - na które warto zwrócić szczególną uwagę?

Temat akcesoriów do myjki jest dość bogaty. Pokazujemy te najważniejsze, w które warto się zaopatrzyć.

 • Dysze - to podstawowe akcesoria, które pozwalają na regulację ciśnienia wody i kierunek strumienia. Istnieją różne rodzaje dysz, w tym płaskie, okrągłe i stożkowe.
 • Pistolet - pozwala na kontrolowanie przepływu wody i ciśnienia. Pistolety z myjką ciśnieniową mogą być ergonomiczne, wyposażone w wygodny uchwyt, który umożliwia długotrwałe użytkowanie.
 • Szczotki - mogą być używane do czyszczenia powierzchni, takich jak samochody, meble ogrodowe lub elewacje.
 • Pojemnik na detergent - element, który umożliwia dodanie detergentu lub środka czyszczącego do wody pod ciśnieniem.
 • Końcówka do mycia rur -  umożliwia czyszczenie rur bez konieczności ich demontażu.

Ostatecznie, wybór odpowiedniej myjki do naszego domu zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Dzięki jej wysokiemu ciśnieniu można szybko i łatwo pozbyć się brudu, zużywając niewiele wody i bez użycia chemikaliów. Przed zakupem warto dokładnie przemyśleć swoje wymagania i przeanalizować oferty dostępne na rynku, aby wybrać urządzenie, które najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Warto wybierać renomowane marki, które oferują dobrą jakość produktu. Cena może się różnić w zależności od funkcji i marki sprzętu. Nie przegap naszych promocji i wybierz najlepsze myjki i sprzęty ogrodowe już dziś! Jesteśmy pewni, że każdy fachowiec i miłośnik ogrodu znajdzie u nas coś dla siebie! Dodatkowo, nasze ceny są konkurencyjne, a fachowe doradztwo pomaga w wyborze odpowiedniego sprzętu. Wszystkie myjki ciśnieniowe z naszego sklepu są z polskiej dystrybucji, objęte są rękojmią i gwarancją producenta, dlatego w razie jakichkolwiek wad Klienci mają prawo do reklamacji oraz naprawy/wymiany na nowy produkt przez okres 2 lat od zakupu.

Komentarze do wpisu (4)

13 maja 2024

Myjką ciśnieniową myję dwa razy kostkę na podwórku. Zamówiłam u Państwa myjkę Greenworks i jestem bardzo zadowolona. Dodatkowo trafiłam na promocję i dostałam w prezencie drugi akumulator! Pozdrawiam serdecznie

13 maja 2024

Dzień dobry. Rzeczywiście promocja Greenworks jest bardzo korzystna dla Klientów. Mamy nadzieję, że praca z myjką to sama przyjemność, a nie konieczność!

2 lipca 2024

Myjka ciśnieniowa to bardzo przydatne urządzenie. Długo wzbranialiśmy się z mężem z zakupem, ale okazał się dobrym pomysłem. Umycie podjazdu i elewacji nie jest już złem koniecznym, a formą spędzenia czasu. Dziękujemy za szybką wysyłkę Graphite 59G620. Maria i Piotr

2 lipca 2024

Pani Mario, dziękujemy za opinię. Pozdrawiamy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium