Electromag
background

Ranking 2024 pilarek łańcuchowych

2

W tym rankingu chcemy przedstawić najpopularniejsze pilarki na rynku o różnym zasilaniu. Do wyboru mamy zasilanie akumulatorowe, spalinowe oraz sieciowe. Stoisz przed wyborem zakupu pilarki łańcuchowej i nie wiesz jaki model wybrać? W tym artykule rozwiejemy wszystkie wątplwiości. Przedstawiamy wady  i zalety zasilania akumulatorowego, spalinowego i sieciowego. Podczas wyboru pilarki łańcuchowej warto rozważyć swoje potrzeby. Jeśli potrzebujesz pilarki do cięższych prac na zewnątrz, np. w lesie, może być najlepsza benzynowa/ spalinowa. Jeśli jednak potrzebujesz pilarki do mniejszych prac wokół domu czy na działce, elektryczna lub akumulatorowa może być lepszym wyborem ze względu na swoją łatwość obsługi i mniejsze wymagania konserwacyjne.

 

Zasilanie akumulatorowe ich główną zaletą jest mobilność, cicha praca, niski poziom wibracji, ekologiczne, ponieważ nie wytwarzają spalin oraz łatwość w obsłudze. Wadą tego zasilania jest ograniczony czas pracy na jednym ładowaniu, konieczność regularnego ładowania oraz mniejsza moc niż pilarki benzynowe.

Zasilanie spalinowe to przede wszystkim wysoka moc, przenośność, brak konieczności dostępu do zasilania elektrycznego, idealny sprzęt do cięższych prac w lesie. Minusy pilarek łańcuchowych spalinowych to głośność, konieczność regularnej konserwacji, emisja spalin, którą wytwarza podczas pracy.

Zasilanie sieciowe ma swoje plusy m.in jest ciche, łatwe w obsłudze, wytrwarzają niski poziom wibracji, wymagają mniej konserwacji niż benzynowe. Niestety mają też swoje minusy, są to: zależność od dostępu do gniazdka elektrycznego, ograniczony zasięg, mniejsza moc niż pilarki benzynowe.

 

Najpopularniejsze modele pilarek łańcuchowych akumulatorowych:

GREENWORKS G40CS30II

To dobra opcja dla osób poszukujących bezprzewodowej, ekologicznej i łatwej w obsłudze pilarki łańcuchowej do lekkich i średnich prac. Dzięki zasilaniu akumulatorowemu o napięciu 40V jest bezprzewodowa, co pozwala na swobodne poruszanie się bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Niski poziom wibracji sprawia, że są łatwiejsze w obsłudze i mniej męczące dla użytkownika. Na jakość pracy składa się również lekkość pilarki, której waga wynosi 2,6kg. Długość prowadnicy w tym modelu wynosi 30cm, jest to optymalny wybór do prac na podwórku tzn. przycinanie krzaków i drzewek. Dużym plusem jest beznarzędziowa regulacja łańcucha. Zbiornik oleju ma przezroczystą obudowę, co ułatwia monitorwanie poziomu oleju do smarowania.

 

MAKITA DUC254CZ

Makita oferuje swobodę poruszania się bez konieczności podłączania do gniazdka elektrycznego. Brak emisji spalin sprawia, że jest bardziej przyjazna dla środowiska.  Wydajna pilarka zasilana akumulatorem 18V. Bezszczotkowy silnik w tym modelu zapewnia wysoką moc i dłuższą żywotność urządzenia. Pilarka akumulatorowa wyposażona jest w znany system Makity XPT, który zapewnia podwyższoną odporność na pył i wilgoć. Kolejnym atutem tego urządzenia jest automatyczne smarowanie łańcucha, co sprawia, że praca staje się przyjemniejsza.  Długość prowadnicy wynosi 25cm. Waga wynosi 2,8kg, co nie będzie uciążliwe nawet podczas dłuższej pracy. Jednym z głównych ograniczeń pilarek akumulatorowych jest ich ograniczony czas pracy na jednym ładowaniu. To może być problem, szczególnie przy dłuższych pracach.

 

GREENWORKS GD24CS30K4

To pilarka łańcuchowa zasilana akumulatorem litowo-jonowym o napięciu 24V, należąca do serii narzędzi akumulatorowych firmy Greenworks. Niski poziom wibracji zapewnia komfortową pracę dla użytkownika oraz może zmniejszyć ryzyko urazów związanych z długotrwałym stosowaniem narzędzia. Ten model świetnie sprawdzi się  do cięcia drewna opałowego w ogrodzie, pielęgnacja drzew i krzewów, ale również do cięcia kłód. Prowadnica ma długość 30cm, czyli standardowy model Dla bezpieczeństwa użytkownika zastosowano bezpiecznik włączający a także masywną osłonę dłoni. Atutem w modelach Greenworks jest kompatybilność z innymi urządzeniami tego producenta z serii 24V, akumulatory będą pasowały do wszystkich urządzeń z tym napięciem. Pilarki Greenworks są popularne wśród profesjonalistów i użytkowników domowych. Cenione za swoją jakość i innowacyjne rozwiązania technologiczne.

 

Najpopularniejsze modele pilarek spalinowych

GRAPHITE 58G952

Model 58G952 to jeden z produktów oferowanych przez markę Graphite, która specjalizuje się w produkcji elektronarzędzia dla profesjonalistów i użytkowników domowych. Pilarki akumulatorowe Graphite są często przeznaczone do prac ogrodniczych, pielęgnacji drzew, cięcia drewna opałowego, a także do użytku rekreacyjnego lub domowego. Pilarka o mocy 2KM, wyposażona w dwusuwowy silnik sprawia, że urządzenia nadaje się do cięższych prac na podwórku czy nawet w lesie. Długość prowadnicy wynosi 45,8cm. Jest to długość znajdująca zastosowanie w profesjonalnych i zaawansowanych pracach. Pojemność silnika to 52cm3, pozwala na długą i komfortową pracę, bez konieczności częstych przerw na  dolewanie benzyny. Pilarki spalinowe są popularne ze względu na swoją wysoką wydajność i przenośność.

 

GRAPHITE 58G943

Silnik spalinowy o mocy 2,4KM zapewnia wysoką moc i wydajność, co czyni tę pilarkę odpowiednią do cięższych prac w lesie. Długość prowadnicy wynosi 45,8cm, ta długość określa maksymalny rozmiar drewna, które można przeciąć za jednym cięciem. Pilarka łańcuchowa spalinowa  posiada standardowe funkcje takie jak hamulec łańcucha, dwupunktowe mocowanie, automatyczne smarowanie łańcucha, bezpieczną blokadę oraz system antywibracyjny dla większego komfortu użytkowania.

 

NAC CST52-45-01AC

Jeśli potrzebujesz pilarki do cięższych prac w lesie i nie masz dostępu do źródła zasilania elektrycznego, pilarka spalinowa może być dobrym wyborem. To spalinowa pilarka łańcuchowa produkowana przez markę NAC. Wyposażony w dwusuwowy silnik o mocy 3KM.  Duża moc i właściwie dobrane proporcje sprawia, że ciężka praca w lesie jej nie straszna. Posiada sprężyny amortyzującę, które pozytywnie wpływają na prace użytkownika. Redukcja drgań to duży atut. Długość prowadnicy wynosi 45cm. Wyposażona jest w standardowe funkcje dla pilarek łańcuchowych. Czy warto zakupić pilarkę spalinową NAC CST52-45-01AC? To zależy od Twoich potrzeb i oczekiwań. Jeśli potrzebujesz pilarki do różnych prac ogrodniczych lub leśnych i nie masz dostępu do źródła zasilania elektrycznego, pilarka spalinowa NAC może być dobrym wyborem.

 

Najpopularniejsze modele pilarek sieciowych

Makita UC3050A

to model o dużej popularności. Makita jest znana z produkcji trwałych narzędzi, która oferują duża moc i wydajność. Ten model zawdzięcza ma moc 2000W. Długość prowadnicy, która wynosi 30cm pozwala na zadbanie o nasz ogród czy działkę. Posiada łagodny rozruch oraz elektroniczne zabezpieczenie, które chroni przed przegrzaniem. W tym modelu producent zwiększył pojemność zbiornika oleju, co nie uszło uwadze Klientów. Waga urządzenia wynosi 5,4kg. W przypadku pilarki sieciowej należy pamiętać o dostępie do prądu.

 

Makita UC3541A

Makita to znana i szanowana marka w branży narzędziowej, co daje pewność co do jakości i trwałości produktu. Pilarka sieciowa Makita oferuje wystarczającą moc 1800W i wydajność do większości zadań domowych i lekkiego użytku profesjonalnego. Długość prowadnicy to 35cm, przekłada się to na komfortową pracę w ogrodzie przy cięciu większych gałęzi i pni. Dobrze wyważona konstrukcja pozwala na pracę bez przeciążania rąk. Pilarka łańcuchowa Makita UC3541A jest odpowiednia do szerokiego zakresu zastosowań domowych i profesjonalnych, zapewniając solidną wydajność, bezpieczeństwo i wygodę obsługi. Wartość dodaną może stanowić także łatwość konserwacji i wymiany części, co pomaga utrzymać urządzenie w dobrym stanie przez wiele lat.

 

NAC CE20-40-OS-H

narzędzie elektryczne o mocy 2000W przeznaczone do cięcia drewna, krzewów i drzew. Długość prowadnicy to 40 cm, co pozwala na cięcie zarówno mniejszych, jak i większych kawałków drewna. NAC CE20-40-OS-H została zaprojektowana z myślą o ergonomicznym użytkowaniu, zapewniając wygodne uchwyty i ergonomiczny układ przycisków. System tłumienia drgań pomaga zmniejszyć zmęczenie operatora podczas długotrwałej pracy. W tym modelu mamy bez narzędziowy system wymiany prowadnicy i łańcucha.

Komentarze do wpisu (2)

17 maja 2024

Świetne zestawienie pilarek. Jest w czym wybierać, czekam aż żona dosadzi drzewka do ogrodu i biorę się za robotę!

20 maja 2024

Robertos wspólna praca popłaca :) Życzymy udanych prac w ogrodzie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium