Electromag
background
Spawarki MIG/MAG - Migomaty

MAGNUM MIG 223 Dual Puls Synergia - Spawarka inwertorowa - migomat

Dostępność: duża ilość
Realizacja zamówienia: 24 h
Kod: U MI 223 DP LCD
Cena: 2 390,00 zł 2390.00
Cena netto: 1 943,09 zł
Raty: zł x 10 rat 0% RRSO
Cena w innych sklepach: 1 999,00 zł
ilość szt.
Zamów telefonicznie:519 779 378
img

Opis

Dane techniczne:

  • Zasilanie: AC 230, 50/60 Hz
  • Wymagane zabezpieczenie: 20A klasa C
  • Prąd spawania MIG/MAG: 35-200 A
  • Napięcie spawania MIG/MAG: 17 -26 V
  • Prąd spawania MMA/TIG: 20 - 180 A
  • Napięcie biegu jałowego: 73 V
  • Średnica drutu: 0,8/1,0/1,2 mm
  • Wielkość szpuli: 1-5 kg
  • Sprawność: 60 %
  • Klasa ochrony obudowy: IP21S
  • Waga: 10,5 kg

Cechy spawarki - migomatu:

  • Spawarka Magnum MIG 223 Dual Puls SYNERGIA z wyświetlaczem LCD to wszechstronne i zaawansowane technologicznie urządzenie spawalnicze do spawania metodą MIG/MAG, MMA oraz TIG Lift.
  • Przeznaczone do ręcznego, elektrycznego spawania stali niskowęglowych, niskostopowych, stali wysokostopowych nierdzewnych i kwasoodpornych oraz aluminium i jego stopów itp.
  • Magnum MIG 223 przeznaczony jest do wszelkiego rodzaju prac spawalniczych wykonywanych przez profesjonalistów w warsztatach samochodowych, ślusarskich, naprawczych, przemysłowych itp., jak i również przez amatorów w przydomowych warsztatach.
  • Dzięki niezwykle prostemu i przejrzystemu panelowi obsługi, znakomicie dobranemu algorytmowi programu synergicznego i cyfrowej kontroli procesu spawalniczego, urządzenie to jest niezwykle łatwe w obsłudze i umożliwia osobą nawet bez doświadczenia, wykonywać połączenia spawane.
  • Solidny metalowy podajnik

Zakres dostawy:

  1. MAGNUM MIG 223 Dual Puls Synergia - Spawarka inwertorowa - migomat
  2. Przewód roboczy MB24 3m
  3. Przewód roboczy MMA 2m
  4. Przewód masowy 2m
  5. Wkład stalowy niebieski pod drut 0,8 (w uchwycie roboczym)
  6. Rolki podające do stali 0,8/1,0 (zamontowane w podajniku)
  7. Instrukcja obsługi

Możliwości MIG 213 Synergia:

  • MMA - elektroda rutylowa, do wszystkich stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych (staliwa, żeliwa i metali nieżelaznych).
  • MIG-MAG - spawanie drutem. Do do spawania stali niestopowych, niskostopowych i wysokostopowych, oraz metali nieżelaznych.
  • TIG LIFT - proces spawania łukowego elektrodą nietopliwą w osłonie gazu obojętnego z dotykowym zajarzaniem łuku
  • PULS/DUAL PULS - funkcje spawania synergicznego z pojedynczym lub podwójnym pulsem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości spoin zbliżonych do metody TIG (efekt łuski). Funkcja PULS pomocna jest przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, zwłaszcza wykonanych ze stali nierdzewnej (funkcja PULS) i aluminium (funkcja DUAL PULS)
  • LUTOSPAWANIE - spawanie drutem, wykorzystywane głównie przez blacharzy, do spawania w ocynku
    Synergia - automatycznie dobiera parametry spawania, podczas regulacji napięcia prędkość posuwu drutu dobierana jest automatycznie
  • SPOT - spawanie punktowe z możliwością ustawienia czasu spawania w punkcie.

Technologia trazystorów - IGBT.

Stosunkowo nowsza, lżejsza i mniejsza gabarytowo technologia od MOSFET co przekłada się na większą mobilność takiego urządzenia. Do tego urządzenie lepiej sprawdza się na słabszych instalacjach elektrycznych i przy spawaniu prądem o dużym napięciu. Znacznie mniejsze ( ok. 30% ) zużycie prądu.

Funkcje ułatwiające pracę:

  • Dwutakt 2t - wciśnięcie przycisku inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania i wypływ gazu
  • Czterotakt 4t - wciśniecie i zwolnienie przycisku uchwytu inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, ponowne wciśnięcie i zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania i wypływ gazu
  • S-2T - specjalny dwutakt z HOT Start-em i prądem końcowym (wypełnienie krateru)
  • S-4T - specjalny czterotakt z HOT Start-em i prądem końcowym (wypełnienie krateru)
  • VRD (REDUKCJA NAPIĘCIA PRĄDU BIEGU JAŁOWEGO NA ELEKTRODZIE OTULONEJ DO BEZPIECZNEGO POZIOMU) ZAPEWNIAJĄCA DODATKOWE BEZPIECZEŃSTWO OPERATOROWI ZWŁASZCZA PODCZAS PRACY W ŚRODOWISKU O DUŻEJ WILGOTNOŚCI
  • ARC FORCE: regulacja prądu zwarcia - ułatwia przenoszenie kropli roztopionej elektrody na spawany materiał, zapobiegając wygaszeniu łuku podczas zetknięcia kropli elektrody z jeziorkiem spawalniczym
  • HOT START: regulacja gorącego start - ułatwia zapłon elektrody poprzez dostarczenie większego prądu spawania przy każdym zajarzeniu łuku.
  • Regulowana częstotliwość pulsacji
  • Regulowany balans pulsacji
  • Korekta napięcia prądu szczytowego i bazowego
  • Regulacja amplitudy prądu spawania
  • Regulacja czasu wypływu gazu przed i po spawaniu
  • Regulacja prądu końcowego przy spawaniu S2T/S4T
  • Regulacja czasu trwania prądu początkowego i końcowego
  • Regulacja czasu spawania punktowego
  • Czytelny kolorowy wyświetlacz LCD
  • Wbudowana pamięć z możliwością zapisu własnych ustawień
  • Regulacja indukcyjności
  • Wbudowane programy synergiczne:
    - Fe, AlMg5, AlSi5, CuSi3, CuAl8, E308, E316

Bezpieczeństwo

Opinie klientów (5.00 gwiazdki)

19 maja 2025

Jestem zadowolony z spawarki. Z ceny do jakości.

19 maja 2025

Zadowolony

Liczba gwiazdek: Oceń:

Akcesoria

Więcej zestawów

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium