Electromag
background

FAQ - Jakie wybrać nożyce do żywopłotu?

2
Q&A Nożyce do żywopłotu

Nożyce do żywopłotu to niezwykle praktyczne urządzenie, które cieszy się dużą popularnością. Poszukujesz nożyc do swoje ogrodu? Gama tych produktów na rynku jest ogromna. Producenci dają nam możliwość dobrania sprzętu do własnych potrzeb, proponując różne warianty tych urządzeń ogrodowych. Ceny nożyc oraz funkcję są mocno zróżnicowane, przez co klienci często nie wiedzą na jaki sprzęt się zdecydować.  Zastanawiasz się jakie wybrać? Chcemy, abyście razem z nami wybrali swoje idealne nożyce do żywopłotu, więc rozwiewamy Wasze wątpliwości i odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania!

 

 1. Jakie nożyce wybrać?
 2. Jakie nożyce na wysięgniku?
 3. Jak dbać o nożyce do żywopłotu?
 4. Czy trzeba ostrzyć nożyce?
 5. Czy warto kupić nożyce na baterie?
 6. Jaką długość ostrza nożyc do żywopłotu? 
 7. Jaki smar do nożyc do żywopłotu?
 8. Czy warto kupić nożyce do żywopłotu?
 9. Jaka mieszanka paliwa do nożyc spalinowych?
 10. Jakie nożyce do formowania iglaków?

   

1. Jakie nożyce wybrać ?

Na rynku dostępne jest zasilanie akumulatorowe, spalinowe oraz elektryczne. Nożyce spalinowe najczęściej są wybierane przez Klientów do dużych ogrodów lub powierzchni miejskich np. park. Nożyce akumulatorowe mają zwolenników wśród osób dbających o nasze środowisko. Są mobilne, możemy pracować niby gdzie tylko chcemy, jeśli bateria jest naładowana. Nożyce elektryczne są przeznaczone do prac przydomowych oraz do formowania małych roślin i krzewów. Najważniejszymi parametrami w nożycach jest moc silnika oraz długość ostrza, a także dodatkowe funkcje np. system tłumienia wibracji, uchwyt o 3stopniowej regulacji czy łatwość wymiany szczotek węglowych. Urządzenia wybierajmy znanych marek np. Makita, DeWalt czy Nac. Producenci oferują faktyczne wartości oraz gwarancję. Firmy „no name” z supermarketów bardzo często mają przekłamane wartości.

 

2. Jakie nożyce na wysięgniku?

Dzięki wysięgnikowi nożyce umożliwią nam wygodną i bezpieczną pracę na dużej wysokości bez konieczności użycia drabiny. Producenci oferują nam teleskopowy trzonek z funkcją składania, co ułatwia przechowywanie urządzenia. Komfortową pracę uzyskamy dzięki wygodnym uchwytom, dostosowanymi do trzymania oburącz. Zapewni to stabilną pracę, bez większego przemęczania rąk. Ważnym aspektem jest waga, powinny być jak najlżejsze. Optymalna waga sięga do max 5kg

 

3. Jak dbać o nożyce do żywopłotu?

Po każdej pracy powinniśmy oczyścić nożyce z resztek roślin, gałęzi i liści. Najlepiej przetrzeć je suchą szmatką. Mycie wodą może grozić korozją. Należy regularnie sprawdzać ostrze, czy nie jest stępione, co może ranić rośliny. Jeśli nasze ostrze wymaga konserwacji (naostrzenia) zróbmy to samodzielnie jeśli umiemy, jeżeli nie warto to zlecić specjaliście. Po naostrzeniu konieczne jest olejowanie. Warto wiedzieć, że tą czynność należy powtarzać nawet podczas pracy, gdy trwa ona dłużej niż godzinę.  Ostrze nożyc po skończonej pracy należy zabezpieczyć osłoną i przechowywać je w suchym i niedostępnym dla dzieci miejscu. Przed rozpoczęciem sezonu zadbajmy również o łańcuch i prowadnicę smarują je olejem maszynowym.

 

4. Czy trzeba ostrzyć nożyce?

Ostrzenie to podstawa. Stępione nożyce robią krzywdę naszym roślinom. Nienaostrzony sprzęt znacznie wydłuża nasz czas podczas prac w ogrodzie. Zużyte ostrze zdecydowanie gorzej tnie rośliny niż prawidłowo naostrzony sprzęt. Naostrzone nożyce mają gładką powierzchnię – jest to znak rozpoznawczy :). Po zakończonym ostrzeniu pamiętajmy o olejowaniu. Gdy nie umiemy samodzielnie naostrzyć, najlepiej oddać sprzęt do serwisu, tam zrobią to profesjonalnie za nie wielką opłatą.

 

5. Czy warto kupić nożyce na baterie?

Jest to zdecydowanie dobry pomysł. Nożyce akumulatorowe to przyszłość, grają dużą rolę w dbaniu o środowisko. Nie potrzebują ani prądu, ani zalewania benzyną. Nowoczesne baterie pozwalają na jednym ładowaniu pracować ok. 1h lub dłużej. W dużej mierze zależy to od rodzaju prac. Akumulatorowe nożyce najczęściej kupują osoby posiadające średniej wielkości podwórko. Są proste i komfortowe w użytkowaniu. Ich waga jest niewielka co pozwala na formowanie roślin bez większego zmęczenia.

[product category_id="55" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

6. Jaką długość ostrza nożyc do żywopłotu?

Większość nożyc dostępnych na rynku ma długość ostrza od 45 do 60cm. Jeśli mamy duży, gęsty i wysoki żywopłot do przystrzyżenia, to należy wybrać urządzenie z najdłuższymi nożami, maksymalnie 65 cm. W dużej mierze zależy to od żywopłotu jaki posiadamy i do niego dostosować długość ostrza. Gdy krzewy mamy małe weźmy 45cm. Czym większe lub gęstsze drzewka wybierzmy proporcjonalnie dłuższe ostrze, które pozwoli na wygodne cięcie na całej powierzchni żywopłotu.

 

7. Jaki smar do nożyc do żywopłotu?

Do nożyc używa się specjalnego smaru do nożyc. Jest on dostępny w większych supermarketach czy w sklepach ogrodniczych. Smar jest uniwersalny do każdego rodzaju zasilania. Często wyposażone są w atomizer co ułatwia konserwację. Podczas pracy co godzinę należy powtarzać tę czynność.

 

8. Czy warto kupic nożyce do żywopłotu?

Każdy posiadacz żywopłotu powinien zaopatrzyć się w tego typu sprzęt. Pozwoli to nam zaoszczędzić pieniądze na wynajęcie firmy ogrodniczej. Ścinanie żywopłotu nie jest trudne, każdy użytkownik sobie z tym poradzi. Zakup nożyc to must have posiadaczy podwórek I ogrodu. Dzięki nożycom uzyskamy piękne kształty naszych roślin, przystrzyżemy drzewka I krzewa oraz zetniemy żywopłot. Pielęgnacja żywopłotu bez nożyc jest praktycznie niemożliwa, a nic tak nie cieszy oczu jak zdrowy I gęsty żywopłot.

 

9. Jaka mieszanka paliwa do nożyc spalinowych?

Mieszanka benzyny bezołowiowej (95) I olej do silników dwusuwowych to klucz do naszego silnika spalinowego. Proporcje to 40:1 - 100 ml oleju na każde 4 litry benzyny.

 

10. Jakie nożyce do formowania iglaków?

Do cięcia iglaków w mniejszych ogrodach wystarczą zazwyczaj nożyce do żywopłotu elektryczne. Ich główną wadą jest ograniczona moc oraz konieczność podłączenia do sieci elektrycznej. Są lekkie, małe co daje komfort pracy podczas formowania iglaków. Maja do wyboru ostrze jednostronne I dwustronne. Warto podczas wyboru zwrócić na to uwagę. Jednostronne umożliwiają wykonywanie dłuższych cięć, dwustronne dają możliwość bardziej precyzyjnej pracy ale powodują krótsze cięcie.

 

Wszyscy miłośnicy pielęgnowania swojego ogrodu powinni zaopatrzyć się w nożyce, które pozwolą łatwo i precyzyjnie przyciąć żywopłot, krzaki i drzewka. Zadbajmy o roślinność wokół domu, w dzisiejszych czasach jest to bardzo ważne. Ceny urządzeń zaczynają się od 270zł. Wybór na rynku jest ogromny. Każdy użytkownik dobierze sprzęt dopasowany do swoich potrzeb.

 


Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania, jakie otrzymaliśmy. Mamy nadzieję, że teraz wybór nożyc będzie łatwym zadaniem. Jeżeli nadal się wahacie to zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 519 779 378 oraz do kontaktu mailowego sklep@electromag.pl

Komentarze do wpisu (2)

17 lutego 2023

na 30 krzewów 2 metrowych jakie nozyce beda najelpsze? patrze na te kabelem ale sam juz nie wiem

17 lutego 2023

Witam. Ilość jest istotna, jednak trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie czy chce się bawić przy takiej ilości z przewodem czy też nie. Według mnie najelpsze będą akumulatorowe, bo niekiedy rozłożenie przewodu trwa więcej niż samo ścinanie :) Spalinowe też się sprawdzą jednakże waga spalinowych to x2/x3 sieciowych i to też warto mieć na uwadzę. Jeżeli zależy Panu najbardziej na mobilności to aku/spalinowe. Jeżeli decyduje budżet ~100-300 zł to sieciowe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium