...
Sklep internetowy Shoper Premium
background

Wybór nożyc do żywopłotu

1
Wybór nożyc do żywopłotu

 

 

 

Opis ogólny:

Przycinanie żywopłotów i krzewów to zabieg, który trzeba wykonać wczesną wiosną. Już pod koniec lutego,gdy pogoda jest sprzyjająca, a temperatura w dzień dodatnia trzeba zadbać o nasze rośliny w ogrodzie. Cięcie drzew i krzewów jest jedną z najważniejszych prac w ogrodzie. Jednak ta czynność jest dość skomplikowana. Prawidłowa technika cięcia to nie wszystko. Dobrego efektu nie osiągniesz bez dobrych narzędzi. Odpowiednio dobrane nożyce zapewnią nam szybkie i prawidłowe cięcie. Kupno takiego sprzętu nie jest trudne, zobacz jak wybrać najlepsze nożyce do żywopłotu.

Przy wyborze nożyc w pierwszej kolejności należy kierować się powierzchnią żywopłotu i ilością drzew i krzewów. Głownie od tego zależy na co zwrócić uwagę.

 

 

 

 

Jakie nożyce nam w tym pomogą? Rodzaje napędu? Najważniejsze cechy:

 

 

Akumulatorowe nożyce

Najbardziej zaawansowane technologicznie. Zapewniają dużą mobilność. Nie potrzebują kabla. Zazwyczaj są małe i poręczne. Zasilane są baterią,która wystarcza na ok 1h. Dzięki akumulatorowi nie zanieczyszczamy powietrza. Ten typ urządzeń należy do najdroższych, jednakże każde kolejne urządzenie tej firmy sprawia że wydajemy co raz mniej pieniędzy, pod warunkiem że zaopatrujemy się w urządzenia tej samej marki, a akumulatory są kompatybilne.

Spalinowe nożyce - sekatory

Dzięki silnikowi o dużej mocy zapewniają wysoką wydajność. Stworzone do profesjonalnego przycinania. Sprawdzają się na dużych powierzchniach i tam gdzie nie ma dostępu do prądu. Są ciężkie, głośne i stosunkowo drogie. Służą do gęstych żywopłotów. Wyposażone są w doskonałej jakości ostrza,mocny silnik i pojemny zbiornik na paliwo. Należy też pamiętać że w przeciwieństwie do urządzeń elektrycznych, spalinowe urządzenia wymagają regularnej konserwacji i pilnowania poziomu płynów.

Sieciowe nożyce do krzewów

Lekkie i przeznaczone do precyzyjnego cięcia. Sprawdzają się w przydomowych ogródkach, dla początkujących ogrodników. Urządzenia mechaniczne posiadające prowadnice długości do 65cm, co jest zaletą przy większych żywopłotach,ponieważ pozwala uzyskać idealne cięcie. W przypadku zakupu nożyc elektrycznych warto zwrócić uwagę na długość kabla, który powinien sięgać do najdalszych zakątków naszego ogrodu. Najbardziej polecany typ do własnego użytku !

OSTRZA

  1. Jednostronne przeznaczone są do długich cięć i szerokich powierzchni
  2. Dwustronne przeznaczone są do dokładnego cięcia i modelowania żywopłotu. W większości nożyc do żywopłotu ostrza są naostrzone laserowo i wolno się tępią.

A co do długości bagnetu wahają się od 35 do 75 cm ! Oczywiście jeżeli nie macie Państwo hektarów do ścięcia należy wybrać środkową wartość bo zbyt długie ostrze ogranicza nasze manewry. 

WAGA I MOC

Warto wziąć pod uwagę wagę nożyc która wpływa to na komfort pracy. Im wyższa moc tym grubsze gałęzie jesteśmy w stanie przyciąć. Pozwala też nam na dłuższą pracę bez konieczności chłodzenia silnika.

 

 

Jeżeli już wiesz czym się kierować, kliknij i wybierz nożyce dostosowane do Ciebie !

 

Na koniec mała rada.. 

Pamiętajmy że ostrza muszą być naostrzone, żeby nie uszkodzić i nie podrażnić pędów. Uszkodzone fragmenty pędów oraz liści osłabiają nasze rośliny, przez co mogą chorować i nie wyglądają estetycznie. Ważny jest sposób cięcia. Boki żywopłotu należy obcinać ruchem z góry na dół, a potem z dołu do góry. Górę przycinamy ruchem z lewej do prawej na tej samej wysokości, może nam w tym pomóc linka, która zaczepiamy na początku i końcu żywopłotu. Wszystkie tego typu narzędzia wymagają przechowywania w miejscu suchym, czystym, bezpiecznym i niedostępnym dla dzieci. Dodatkowo w przypadku narzędzi należy pamiętać o zakładaniu osłony na listwę tnącą. Pamiętajmy o systematycznym smarowaniu listwy specjalnym olejem konserwującym.

Komentarze do wpisu (1)

12 lutego 2020

Przydatny artykuł na nachodzącą wiosnę. Dzięki wielkie! Już wiem czego mam szukać

do góry
 
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium