Electromag
background

Jak przygotować drewno na opał? Przegląd łuparek

2

Coraz więcej osób decyduje się na zakup łuparki do drewna, aby zaoszczędzić czas i wysiłek potrzebny do rozłupywania drewna ręcznie, szczególnie w przypadku użytkowników domowych. Posiadanie własnej łuparki do drewna może być opłacalną decyzją dla każdego, kto chce zwiększyć wydajność rozłupywania drewna, oszczędzając zarówno czas, jak i pieniądze. Odpowiednio dobrana łuparka do drewna zwiększa efektywność i wydajność procesu rozłupywania drewna, umożliwiając szybsze i bardziej ekonomiczne przygotowanie opału. Posiadanie łuparki do drewna daje nie tylko kontrolę nad procesem, ale także pozwala zaoszczędzić na kosztach zakupu gotowego drewna opałowego czy opału do kominka.

 

Na jakie parametry zwrócić uwagę podczas zakupu?

Ważnym parametrem przy wyborze łuparki jest siła nacisku. Im większa, tym grubsze i twardsze kawałki drewna możesz rozdrobnić. W gospodarstwie domowym nie przyda się raczej siła większa niż 4–6 ton. Ważna jest również moc silnika, dobierzmy ją do naszych potrzeb. Koniecznie też sprawdzamy maksymalny wymiar kłody z jakim poradzi sobie narzędzie. Przegląd popularnych łuparek do drewna pozwoli Ci wybrać odpowiedni model.

 

SIŁA ROZŁUPYWANIA 4 TONY, DO 37 CM DŁUGOŚCI DREWNA, DO 25 CM ŚREDNICY

Dzięki dużemu zakresowi pracy, łuparka może obsłużyć różne wielkości i rodzaje drewna, zapewniając wszechstronność i elastyczność w użytkowaniu. Solidna konstrukcja zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas pracy, minimalizując ryzyko wypadków i urazów. Ergonomiczny design i łatwe w obsłudze funkcje sprawiają, że korzystanie z łuparki HL460 jest komfortowe i intuicyjne, nawet dla początkujących użytkowników. Dzięki wysokiej wydajności i szybkiemu czasowi reakcji, łuparka umożliwia szybkie i efektywne rozłupywanie drewna. Scheppach HL460 to niezawodne narzędzie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając precyzję, wydajność i bezpieczeństwo podczas pracy. Waga maszyny wynosi 49kg, posiada gumowe kółka, które ułatwiają transport łuparki.

 

SIŁA ROZŁUPYWANIA 4 TONY, DO 37CM DŁUGOŚCI DREWNA

Zaprojektowana z myślą o użytkownikach poszukujących niezawodnego narzędzia do rozłupywania drewna. Wyposażona w wydajny silnik o mocy 1500W, łuparka ATIKA ASP 4 N-2 gwarantuje płynne i efektywne rozłupywanie drewna bez konieczności dużego nakładu siły fizycznej. Solidna konstrukcja z wysokiej jakości materiałów zapewnia trwałość i stabilność podczas pracy, co przekłada się na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Prosty i intuicyjny interfejs oraz ergonomiczny design sprawiają, że obsługa łuparki ATIKA ASP 4 N-2 jest łatwa i przyjemna, nawet dla osób bez doświadczenia w pracy z takim sprzętem. Wyposażona w różnorodne mechanizmy bezpieczeństwa, oburęczną obsługę zapewniającą ochronę użytkownika podczas pracy. Łuparka waży 49kg.

 

SIŁA ROZŁUPYWANIA 5 TON, DO 52CM DŁUGOŚCI DREWNA, DO 25CM ŚREDNICY

łuparka AIRPRESS 772005 umożliwia szybkie i skuteczne rozłupywanie drewna przy minimalnym wysiłku ze strony użytkownika. Dzięki wysokiej sile rozłupującej, łuparka jest w stanie radzić sobie z różnymi rodzajami drewna, w tym także z twardym i grubym drewnem, zapewniając szybkie i efektywne rezultaty. Solidna konstrukcja z wysokiej jakości materiałów zapewnia trwałość i stabilność podczas pracy, co przekłada się na bezpieczeństwo i wydajność użytkowania. W łuparce do drewna Airpress zastosowane różne mechanizmy bezpieczeństwa, aby praca użytkownika była jak najbardziej bezpieczna. Waga urządzenia to 55kg.

 

SIŁA ROZŁUPYWANIA 8 TON, DO 107CM DŁUGOŚCI DREWNA, DO 35CM ŚREDNICY

Wyposażona w potężny silnik o dużej mocy 3150W, łuparka Compact 8T radzi sobie nawet z najtwardszymi i najgrubszymi kawałkami drewna z łatwością i dużą  skutecznością .Wyposażona w bezszczotkowy silnik, który jest bardziej wydajny niż silniki w  konkurencyjnych modelach na rynku. Łuparka została zaprojektowana z myślą o użytkownikach poszukujących efektywnego i łatwego w obsłudze narzędzia do przetwarzania drewna w różnych zastosowaniach, zarówno domowych, jak i komercyjnych. Pionowa konstrukcja łuparki umożliwia wygodne i ergonomiczne rozłupywanie drewna, eliminując konieczność ciągłego podnoszenia i przenoszenia ciężkich kawałków drewna. SCHEPPACH COMPACT 8T nadaje się do różnorodnych zastosowań, w tym do przygotowania drewna opałowego, produkcji drewna do kominka czy obróbki drewna w warsztacie. To niezawodne narzędzie, które spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając precyzję, wydajność i bezpieczeństwo podczas pracy. Waga urządzenia to 125kg.

 

SIŁA ROZŁUPYWANIA 8 TON, DO 55CM DŁUGOŚCI DREWNA, DO 40CM ŚREDNICY

To wysokiej jakości pionowa łuparka elektryczna, która zapewnia efektywne i bezpieczne rozłupywanie drewna bez konieczności stosowania siły fizycznej. Zaprojektowana z myślą o użytkownikach poszukujących wydajnego i niezawodnego narzędzia do przetwarzania drewna. Wyposażona w silnik elektryczny o mocy 55 kW, łuparka zapewnia płynne i ciche działanie oraz niezawodność w pracy. Dzięki dużej sile rozłupującej 8 ton, łuparka radzi sobie z rozłupywaniem różnych rodzajów drewna, w tym także z twardym i grubym drewnem, zapewniając szybkie i efektywne rezultaty. Solidna konstrukcja z wysokiej jakości materiałów zapewnia stabilność i bezpieczeństwo podczas pracy, minimalizując ryzyko wypadków i urazów. Prędkość rozłupywania drewna wynosi 15sek, co daje wysoką ocenę w rankingu. Waga łuparki wynosi 114kg.

 

SIŁA ROZŁUPYWANIA 8 TON, DO 100CM DŁUGOŚCI DREWNA, DO 30CM ŚREDNICY

Wysokiej jakości urządzenia, o niezwykle dużej mocy 3500W. łuparka zapewnia płynną pracę i długotrwałą wydajność, nawet przy intensywnym użytkowaniu. ATIKA ASP 8N-2 to niezawodne narzędzie, które sprawdzi się doskonale w profesjonalnych zastosowaniach, zapewniając precyzję, wydajność i bezpieczeństwo podczas pracy. 3 stopniowa regulacja wysokości daje duże możliwości dla użytkownika podczas pracy. Solidna konstrukcja urządzenia daje bezpieczeństwo podczas rozłupywania. Duże koła ułatwiają szybki i wygodny transport, zapewniając elastyczność w użytkowaniu. W komplecie z łuparką otrzymasz ostrze rozłupujące, które zapewnia precyzyjne i skuteczne działanie podczas pracy. Zainwestuj w naszą łuparkę hydrauliczną i zwiększ swoją wydajność przy przetwarzaniu drewna. Waga wynosi 109kg.

 

Podjęcie decyzji dotyczącej zakupu łuparki do drewna wymaga zrozumienia własnych potrzeb, aby znaleźć idealny model zapewniający optymalne rezultaty. Ostateczny wybór łuparki do drewna zależy głównie od potrzeb użytkownika, takich jak rodzaj drewna do rozłupywania czy ilość pracy. Wybór odpowiedniego sprzętu jest kluczowy dla zapewnienia efektywnej i satysfakcjonującej pracy przy rozłupywaniu drewna.

Komentarze do wpisu (2)

22 maja 2024

Łuparka to must have każdego posiadacza kominka w domu. Wybrałem Scheppach i jestem bardzo zadowolony. Zastanawiam się jeszcze nad zakupem stojaka WOLFCRAFT WF5125000. Czy polecacie?

23 maja 2024

Dzień dobry. Miszka stojak na drewno może być dobrym zakupem, w zależności od Twoich potrzeb i okoliczności. Stojak pomaga w utrzymaniu porządku w miejscu składowania drewna. Podniesienie drewna nad ziemię zapobiega kontaktowi z wilgocią, co może przedłużyć jego trwałość. Stojak Wolfcraft WF5125000 ma konstrukcję, która umożliwia lepszą cyrkulację powietrza, pomagając w naturalnym suszeniu drewna.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium