Electromag
background

Jaka podkaszarka będzie najlepsza dla Twojego ogrodu?

Jaka podkaszarka będzie najlepsza dla Twojego ogrodu?

Jaka kosa spalinowa będzie najlepsza dla Twojego ogrodu?

Pielęgnacja ogrodu nie jest najłatwiejszym zadaniem. Pochłania zazwyczaj bardzo dużo czasu, a jednocześnie wymaga wykorzystania różnego rodzaju narzędzi. Jedną z najczęściej realizowanych czynności w ogrodzie, przed domem lub na działce jest koszenie trawy. Można obecnie kupić wiele rodzajów kosiarek. Mogą być na przykład elektryczne lub spalinowe. Pośród drugiej grupy można znaleźć kosy spalinowe i podkaszarki. Będą idealne do trudno dostępnych miejsc.

 

Kosy spalinowe i podkaszarki

Kosy spalinowe i podkaszarki charakteryzują się tym, że łatwo jest nimi manewrować oraz można dotrzeć do miejsc, w których zwykła kosiarka się nie sprawdzi, na przykład pod żywopłotem, pomiędzy grządkami, krzakami lub przy chodniku. Kosy spalinowe nie mają kabla, co jest ich bardzo dużą zaletą. Są złożone z silnika, wysięgnika i mechanizmu tnącego. Zasilane są mieszanką oleju napędowego i benzyny. Minusem kos spalinowych i podkaszarek jest to, że trzeba ręcznie regulować wysokość cięcia trawy. Jednak tę wadę producenci postanowili zmniejszyć przez dodanie kółka prowadzącego.

 

Na jakie parametry warto zwrócić uwagę?

Znalezienie właściwej małej wykaszarki albo kosy spalinowej, dzięki której można bardzo szybko zadbać o Twój ogród lub działkę może wiązać się ze stratą wielu nerwów. Powinieneś ustawić następujące kwestie:

  • Jaka jest wielkość Twojego ogrodu lub innego miejsca, w którym będziesz kosił kosą spalinową?
  • Na jakim terenie będziesz używał tego urządzenia? Masz zamiar kosić trawnik, krawędzie trawnika lub może niewielkie skrawki trawy, do który kosiarka spalinowa albo elektryczna nie będzie miała dostępu?
  • Może potrzebna Ci będzie dobrej jakości kosa spalinowa, która poradzi sobie z długą trawą oraz chwastami, do których nie dosięgnie kosiarka spalinowa?

 

Dobierz model do swoich potrzeb

W każdej z wymienionych sytuacji będzie Ci potrzebny odmienny model kosy spalinowej. Gdy musisz ściąć długą trawę oraz chwasty, to najlepsza dla Ciebie będzie kosa spalinowa, posiadająca długi wał oraz mocny silnik. Gdy masz zamiar przyciąć w niedużym stopniu krawędzie trawnika w ogrodzie, to najlepsza dla Ciebie będzie wykaszarka posiadająca krótki wał, która będzie miała również wiele dodatkowych funkcji. Dzięki temu korzystanie z niej będzie o wiele przyjemniejsze.

Znalezione obrazy dla zapytania brushcutter

 

Ile kosztuje dobrej jakości kosiarka lub wykaszarka?

Na rynku można spotkać kilka rodzajów wykaszarek albo kos spalinowych. Możemy wyróżnić: elektryczne, akumulatorowe albo spalinowe. Najtańsze są wykaszarki elektryczne, które później można podłączyć do sieci. Te niewielkie urządzenia są dostępne już od 100 zł. Jednak czy warto jest w nie inwestować? Dobrej jakości wykaszarki elektryczne można kupić za mniej niż 200 zł. To niewielka różnica, a jakość o wiele lepsza. Wykaszarki bezprzewodowe to o wiele większy wydatek. Jednak ich ogromną zaletą jest to, że nie posiadają kabla zasilającego. Tania wykaszarka bezprzewodowa kosztuje około 450 zł. Model z wyższej półki będzie kosztował około 650 zł, ale za to ma dłuższą żywotność baterii. Najdroższe wykaszarki akumulatorowe które działają na tej samej zasadzie jak kosy spalinowe kosztują około 2000 złotych razem z akumulatorem i ładowarką. Producenci zazwyczaj w pakiecie dodają jedną albo dwie baterie oraz ładowarkę. Trzeba również zapytać o dodatkową baterię. Może dojść do takiej sytuacji, gdy jedna bateria nie będzie wystarczająca, aby skosić cały trawnik. Następne w kolejce są kosy spalinowe, których koszt jest większy niż modeli elektrycznych lub akumulatorowych. Najtańsze modele kosztują około 500 zł. Opłaca się jednak zapłacić trochę więcej pieniędzy, ale jednocześnie mieć pewność, że zakupiona kosa spalinowa jest wykonana z należytą precyzją.

 

Jakie cechy ma dobra kosa spalinowa?

Gdy szukasz dobrej jakości oraz niewielkich rozmiarów podkaszarki, aby podciąć trawnik albo krawędzie wzdłuż ogrodzenia, to warto jest uwzględnić fakt, czy podkaszarka ma pewnego rodzaju cechy, dzięki którym będziesz mógł uzyskać pożądane efekty. Do krawędzi oraz ścieżek najlepsza będzie podkaszarka z głowicą obrotową. Dzięki niej będziesz mógł przycinać trawę w pionie. Nie będzie wtedy konieczne trzymanie podkaszarki pod niewygodnym kątem. Niektóre dobrej jakości kosy spalinowe umożliwiają wykaszanie trawy pod meblami ogrodowymi albo niskimi drzewkami. Możliwa jest również zmiana kąta głowicy cięcia poziomego. Ta funkcja bardzo się przyda przy wykaszaniu. Wał wykaszarki musi być teleskopowy, bo tylko taki daje możliwość ustawienia odpowiedniej wysokości.

Znalezione obrazy dla zapytania brushcutters

 

Silnik kosy spalinowej- dwa modele

Dostępne są dwa najpopularniejsze modele kos spalinowych: dwusuwowe i czterosuwowe. Do uruchomienia kosy spalinowej dwusuwowej potrzebna będzie mieszanka benzyny z domieszką oleju. Takie połączenie w dużej mierze zwiększa ilość spalin wydzielanych przez to urządzenie. Powoduje również większy hałas i większe zużycie paliwa. Do kosy spalinowej czterosuwowej potrzebna czysta benzyna i czysty olej silnikowy, wlewany do miski olejowej. Przy dużych chwastach i wysokiej trawie kosa spalinowa będzie najlepszym rozwiązaniem. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium