Electromag
background

Jaki starter będzie najlepszy do Twojego samochodu?

0
Jaki starter będzie najlepszy do Twojego samochodu?

Startery akumulatorów, znane także jako urządzenia rozruchowe, to mobilny sprzęt, który w awaryjnych sytuacjach pozwala na samodzielne odpalenie silnika dzięki zgromadzonej w nim energii. Jest to niezwykle wygodne urządzenie, szczególnie dla osób podróżujących na długie trasy lub tych, którzy chcą być przygotowani na każdą sytuację np. pozostawienie auta na włączonych światłach czy niewyłączenie radia.  Największą jego zaletą jest to, że możesz za pomocą niego odpalić silnik bez potrzeby korzystania z innego samochodu lub zewnętrznego źródła zasilania

W dzisiejszym świecie, gdzie zmienia się klimat i występują skrajne zjawiska pogodowe, kierowcy chcą mieć pod ręką urządzenie rozruchowe do samochodu, które umożliwi podróżowanie nawet w niskich temperaturach. Starter rozruchowy może być ratunkiem w awaryjnych sytuacjach, gdy akumulator jest wyczerpany i odmówił nam posłuszeństwa. Każdy kierowca powinien być w jego posiadaniu. Starter  to nic innego jak tymczasowa ładowarka do akumulatora, gdy ten odmawia posłuszeństwa.

 

  1. Parametry i funkcje
  2. Rodzaj kondensatorów
  3. Starter z funkcją prostownika
  4. Działanie
  5. Prawidłowe uruchomienie

 

1.Parametry i funkcje

Wybór niezawodnego starteru to niezwykle ważne zadanie. Wybierając odpowiedni Jump starter, warto zwrócić uwagę na parametry i specyfikacje.

Pojemność i moc to kluczowe parametry do sprawdzenia. Następne istotne cechy to waga i rozmiar urządzenia oraz ile wynosi czas ładowania i wydajność. Podjęcie odpowiedniej decyzji zakupowej może być trudne ze względu na różnorodność dostępnych opcji. Dlatego warto zrobić rozpoznanie boosterów dostępnych na rynku, aby pomóc Ci znaleźć niezawodne urządzenie, które spełni Twoje potrzeby. Dzięki naszym poradom będziesz mógł łatwiej zdecydować, jaki booster rozruchowy będzie doskonałym wyborem dla Ciebie, zapewniając nie tylko komfort w podróży, ale także pewność w przypadku nagłych sytuacji na drodze. Kolejnym elementem, na który musimy zwrócić uwagę to wybór właściwego napięcia. Napięcie wyjściowe powinno wynosić tyle samo co napięcie akumulatora – czyli zazwyczaj 12V, choć w przypadku motocykli czy skuterów mówimy o 6V, a kamperów czy ciężarówek – 24V.

 

2.Rodzaj kondensatorów

  • Ultra kondesator jest to bardzo bezpiecznie urządzenie w użyciu, ze względu na swoją unikatową technologię. To jedna z największych zalet tego urządzenia, nad urządzeniami z wbudowaną baterią rozruchową. Ultra-kondensatory są specjalnie zaprojektowane do przyjmowania i oddawania dużych prądów w ciągłym cyklu. Tryb BYPASS daje możliwość uruchomienia pojazdu z całkowicie rozładowanym akumulatorem.
  • Baterie litowo-jonowe są to niezależne źródła zasilania dla urządzeń elektrycznych. Urządzenie rozruchowe zbudowane na bazie baterii wspomogą rozruch pojazdów z rozładowanym akumulatorem każdego typu (żelowym, AGM, EFB oraz elektrolitem płynnym).  Urządzenia rozruchowe przeważnie pełnią również funkcję power banku oraz podręcznej latarki.
[product category_id="175" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

3.Starter z funkcją prostownika

Starter z funkcją prostownika to wyjątkowe urządzenie, które nie tylko pozwala na samodzielne rozruchy silnika, ale także oferuje dodatkowe funkcje tj. ładowanie akumulatora. To wielozadaniowe rozwiązanie, które może być niezastąpione w sytuacjach awaryjnych oraz podczas codziennego użytku. Jeśli Twój akumulator jest w niskim stanie naładowania, starter z funkcją prostownika może pomóc go naładować, eliminując potrzebę dodatkowego prostownika. Dzięki temu urządzeniu możesz uniknąć długotrwałych opóźnień związanych z awariami akumulatora, co jest szczególnie ważne w podróżach na długie trasy. Ze starterem z funkcją prostownika możesz bezproblemowo odpalić swój pojazd i cieszyć się podróżą bez niepotrzebnego stresu.

 

4.Działanie

  • Starter z funkcją powerbanka to niezastąpione urządzenie, które łączy w sobie dwie kluczowe funkcje: umożliwia samodzielny rozruch silnika w sytuacjach awaryjnych oraz pełni rolę przenośnej ładowarki do urządzeń elektronicznych. To wszechstronne narzędzie, które sprawdzi się zarówno na drodze, jak i w codziennym użytku. Wbudowana funkcja powerbanka pozwala na ładowanie telefonów komórkowych, tabletów czy innych urządzeń elektronicznych, co jest niezwykle przydatne podczas podróży. Starter z funkcją powerbanka może stanowić awaryjną ładowarkę w przypadku utraty zasilania w domu lub w trakcie obozowania.
  • Starter bez funkcji powerbanka to niezawodne urządzenie, które umożliwia samodzielny rozruch silnika pojazdu, wykorzystując energię zgromadzoną w akumulatorze. Urządzenie to pozwala na rozruch silnika, gdy akumulator pojazdu jest wyczerpany lub osłabiony, eliminując potrzebę korzystania z pomocy innych pojazdów lub zewnętrznego źródła zasilania. Starter pobiera energię bezpośrednio z akumulatora samochodu, co skraca czas oczekiwania na rozruch pojazdu. W przeciwieństwie do starterów z funkcją powerbanka, urządzenie to nie wymaga osobnego ładowania, co oznacza, że jest zawsze gotowe do użycia. Starter bez funkcji powerbanka jest prostym, ale skutecznym narzędziem, które może zapewnić Ci pewność w podróży, eliminując obawy związane z potencjalnymi problemami z akumulatorem.

 

5.Prawidłowe uruchomienie

Startery są bardzo proste w obsłudze. Nie ma potrzeby większej wiedzy czy doświadczenia. Każdy kierowca jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. Kable rozruchowe należy podłączyć do akumulatora we właściwy sposób. Ładowarka do akumulatorów samochodowych ma dwie klemy. Czarna przeznaczona jest do ujemnego bieguna (-) , a czerwona do dodatniego (+). Następnie wykonujemy rozruch silnika, gdy go uzyskamy odłączamy starter odpinając przewody i nasze auto jest gotowe do podróży.

 

Przed zakupem koniecznie upewnij się, że Twoje urządzenie wykonane jest z wysokiej jakości tworzyw, najlepiej kupić sprzęt od zaufanej i pewnej firmy np. Ideal czy Lemania, tak aby nie ryzykować, że w trudnych warunkach zewnętrznych ulegnie on awarii albo dostanie się do niego woda. Urządzenie rozruchowe może stanowić dobry dodatek w wyposażeniu każdego kierowcy, niezależnie od rodzaju pojazdu, którym podróżuje. Nie ma znaczenia, czy to samochód osobowy czy ciężarówka, urządzenie rozruchowe może okazać się niezawodnym wsparciem w przypadku rozładowanego akumulatora. Wybierając odpowiedni booster, warto zwrócić uwagę na jego parametry i dodatkowe funkcje. Dodatkowe źródło energii może okazać się przydatne w różnych sytuacjach, nie tylko do rozruchu silnika, ale także do ładowania urządzeń elektronicznych. Nie można przewidzieć, kiedy będziemy potrzebowali awaryjnego rozruchu pojazdu, dlatego posiadanie urządzenia rozruchowego jest mądrą inwestycją. Niezależnie od tego, czy wybierzesz klasyczny booster czy nowoczesny prostownik, będziesz gotowy na każdą sytuację na drodze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium