Electromag
background

Odkurzacze przemysłowe - STARMIX !

Odkurzacze przemysłowe

 

 

 

Opis ogólny:

Starmix  to jeden z trzech największych producentów odkurzaczy przemysłowych na świecie i numer jeden w Polsce. Produkty Starmix wyróżniają się wysoką jakością, dbałością o szczegóły oraz wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych.  Odkurzacz przemysłowy marki Starmix sprawi, że Twoje miejsce pracy będzie zawsze czyste niezależnie od tego, jaki rodzaj pracy wykonujesz. Produkty Starmix cechuje wysoka jakość i spełnienie norm klas zatrzymywania pyłów. To właśnie dlatego co roku tysiące klientów decyduje się na zakup niezawodnych urządzeń gwarantujących wydajność, czystość i ciągłość pracy. Ochrona gwarancja odkurzaczy Starmix wynosi 3 lata.

Odkurzacze stramix nadają się do różnych zanieczyszczeń i dzielą się na 3 klasy: L, M oraz H.

  • Klasa L są to pyły o wartościach granicznych >1mg/m3. Ten rodzaj zanieczyszczeń jest charakterystyczny dla branży stolarskiej, drobnych prac remontowo-budowlanych.
  • Klasa M odnosi się do pyłów mineralnych, które powstają podczas obróbki materiałów budowlanych. Tego typu odkurzacze przeznaczone są do pracy w betonie, kamieniu, murze, jastrychu, tynku i drewnie. Klasyfikują się tu pyły o wartościach granicznych >0,1 mg/m3,czyli pyły bardzo groźne dla zdrowia. Opróżnianiem i konserwacją tego rodzaju odkurzaczy mogą zajmować się tylko osoby kompetentne.
  • Klasa H przeznaczona jest do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach. Odkurzacze tego typu są niezawodne do odsysania zanieczyszczeń o wartościach <0,1mg/m3, głównie do usuwania pyłów rakotwórczych (ETERNIT) i zawierających zarazki chorobotwórcze.

 

 

 

 

Jaki odkurzacz do twoich potrzeb? Systemy wspomagania? Najważniejsze cechy:

 

 

Odkurzacze przemysłowe Starmix

Odkurzacze przemysłowe poradzą sobie z uciążliwym pyłem i kurzem, który powstaje w wyniku wiercenia, szlifowania czy cięcia. W zależności od modelu odkurzacze przemysłowe mogą także odkurzać wióry, mniejsze kawałki gruzu, smary czy drobne elementy metalowe. Odkurzacze przemysłowe i kompatybilne do nich akcesoria Starmix zostały wykonane przy zachowaniu najwyższych standardów jakości. Odkurzacze Starmix wyróżniają się dużym pojemnikiem do magazynowania zanieczyszczeń, mocniejszym silnikiem niż tradycyjne modele innych producentów. Odkurzacze te wytwarzają duże natężenie przepływu powietrza oraz podciśnienie, dzięki czemu poradzą sobie z każdym zanieczyszczeniem. Przystosowane są do długotrwałej pracy w trudnych warunkach.

Odkurzacze warsztatowe Starmix

Odkurzacze warsztatowe Starmix są proste w obsłudze i gwarantują wysoki komfort eksploatacji. Dzięki szerokiej ofercie każdy klient znajdzie odkurzacz, który w pełni spełni jego potrzeby i oczekiwania, zarówno pod względem parametrów technicznych, jak i układu uchwytów czy przełączników. Odkurzacz warsztatowy wyposażony jest w długi przewód elektryczny, który umożliwia operowanie urządzeniem na dużych powierzchniach. Oprócz wysokiej jakości odkurzaczy oferujemy także wszystkie niezbędne akcesoria do odkurzaczy Starmix. Do utrzymania porządku w miejscu pracy i współpracy z elektronarzędziami potrzebny jest niezawodny odkurzacz warsztatowy. To uniwersalne urządzenie sprawdzi się zarówno w przydomowych garażach jak i profesjonalnych warsztatach.

Odkurzacze pod szlifierkę (żyrafa, drewno)

Podczas szlifowania gładzi gipsowych zmorą jest pył, który osadza się dosłownie wszędzie. Niekiedy sprzątanie trwa dłużej niż przebiega praca. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w odkurzacz przemysłowy pod który jest możliwość podpięcia szlifierki bezpośrednio. Warto wspomnieć, że odkurzacz przemysłowy wyróżniają się duża wydajnością, co jest niezwykle ważne. Pamiętajmy, że moc a wydajność to dwie różne sprawy. Praca z podłączonym narzędziem emitującym stałe i duże ilości pyłu – nie tylko „żyrafą”, ale też szlifierką do drewna czy betonu wymaga podłączenia do odkurzacza zapewniającego stałą, wysoką wydajność odsysania.  Kluczową rolę bowiem odgrywa powierzchnia aktywna filtra oraz jego system oczyszczania, a dopiero w następnej kolejności moc silnika. Starmix w swoich odkurzaczach stosuje dwa karbowane, osobno montowane filtry harmonijkowe w kasetach, powierzchnia: 2 x 4300 cm = 8600 cm filtry, osadzone równolegle do osi silnika najwyższej jakości materiał filtra (poliester / HEPA). poziom wychwytywania pyłów do 99,995%

SYSTEMY CZYSZCZENIA FILTRÓW

otrzepywanie filtra manualne (ręczne) – skuteczne i łatwe w obsłudze. Podczas czyszczenia filtra,odkurzacz musi być wyłączony - odkurzacze warsztatowe

otrzepywanie półautomatyczne - filtr jest czyszczony podczas krótkiej przerwy od pracy, przez system otrzepujący - sprzątanie ciężkich zanieczyszczeń, praca ze szlifierkami / żyrafami

otrzepywanie automatyczne (Starmix ISP iPulse) – systemowi stałego, elektromagnetycznego, pulsacyjnego oczyszczania filtrów podczas pracy - odkurzacze ISP gwarantują niezakłócone funkcjonowanie bez potrzeby przerywania pracy. Dodatkowo dwa czujniki przepływu powetrza w odkurzaczu defijniują powód spadku podciśnienia - tylko i wyłącznie zapchanie się filtrów uruchomi automatycznie system otrząsania elektromagnetycznego - ciężkie zanieczyszczenia, praca ciągła ze szlifierkami / żyrafami

Jak uniknąć uszkodzenia silnika odkurzacza?

Odkurzacz z małym filtrem oraz bez systemu oczyszczania nie jest zdolny do pracy z „żyrafą” . Szybko gromadzący się pył może całkowicie zablokować filtr, doprowadzić do przegrzania się, a nawet uszkodzenia silnika odkurzacza. Warto  pamiętać, że praca szlifierką oznacza wysoki poziom eksploatacji obu urządzeń. Dlatego przy wyborze firmy odkurzacza zwróć uwagę na długość gwarancji, miejsce serwisu (naprawy)  i dostępność osprzętu. Dlatego warto wziąć pod uwagę że na odkurzacze przemysłowe Starmix gwarancja wynosi 3 lata. Bez względu na formę zakupu.

 

 

Jeżeli już wiesz czym się kierować, kliknij i wybierz odkurzacz dostosowane do Ciebie !

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium