Electromag
background

Odkurzacze przemysłowe - STARMIX !

5
Odkurzacze przemysłowe

 

 

 

Opis ogólny:

Urządzenia sprzątające bardzo skutecznie usuwają suche zabrudzenia, pył jak i również wodę z podłóg. Odkurzacze wielofunkcyjne należy wybierać pod względem mocy urządzenia i jego przeznaczenia.  Warto także zwrócić uwagę na wagę odkurzacza oraz kwestię, czy budowa urządzeń sprzątających jest na tyle kompaktowa, aby zapewnić sobie szybkie transportowanie z budowy na budowę oraz  przechowywanie sprzętu w garażu. Szeroka oferta renomowanego producenta Starmix pozwala na najlepszy wybór, dostosowany do stopnia wykorzystania odkurzacza przemysłowego. Urządzenia sprawdzają się wszędzie tam, gdzie ich domowe odpowiedniki są zbyt mało skuteczne lub niewydajne.

 

SPIS TREŚCI:

  1. Co to jest odkurzacz przemysłowy?
  2. System czyszczenia filtrów
  3. Zastosowanie
  4. Odkurzacze przemysłowe
  5. Odkurzacz na budowę
  6. Topowe modele Starmix 
  7. Profesjonalne odkurzacze przemysłowe – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

1. Co to jest odkurzacz przemysłowy

Odkurzacze przemysłowe renomowanych marek to sprzęt, który zaskoczy Cię swoją funkcjonalnością. Znajdą zastosowanie dosłownie wszędzie tam, gdzie odkurzacz standardowy nie zdołałby usunąć zanieczyszczeń. Służą do oczyszczania różnych powierzchni i przedmiotów z kurzu, pyłu czy też innych sypkich materiałów. Posprzątają dom po remoncie, warsztat pracy lub przydomowy garaż I taras. Przystosowane do pracy w ekstremalnych warunkach. Niezwykle uniwersalne urządzenia, które zostały wykonane z dużą dokładnością I z najwyższą starannością. Odkurzacz przemysłowy jest niezbędny w każdej firmie budowlanej, remontowej lub wykończeniowej. Dobrze dobrany odkurzacz to klucz do sukcesu I utrzymania czystości. Docenią go nie tylko zwolennicy urządzeń o dobrych parametrach zapewniających dużą wydajność, ale również  właściciele gospodarstw domowych .

 

2. System czyszczenia filtrów w odkurzaczach

Otrzepywanie filtra ręczne (manualne) – łatwe I skuteczne otrzepywanie. Podczas czyszczenia filtra, odkurzacz musi być wyłączony. Ten rodzaj czyszczenia polecany jest do sporadycznych prac.

Otrzepywanie półautomatyczne – filtr jest czyszczony podczas krótkiej przerwy od pracy poprzez system otrzepujący. Polega na krótkim zatkaniu końcówki ssącej oraz naciśnięciu przycisku czyszczenia, powoduje to wydmuchanie pyłu wskutek przechodzenia powietrza przez filtr w kierunku odwrotnym.

Otrzepywanie automatyczne ( STARMIX ISP PULSE) – Permanent Clean - system stałego, elektromagnetycznego, pulsacyjnego oczyszczania filtrów. Odkurzacz gwarantuje niezakłócone funkcjonowanie bez potrzeby przerywania pracy. Dodatkowe dwa czujniki przepływu powietrza w odkurzacz definiują powód spadku podciśnienia. Tylko zapchanie się filtrów uruchomi automatycznie system otrzasania elektromagnetycznego. Filtr oczyszcza się co kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund niezależnie od działania odkurzacza. Ten system jest bardzo pomocy przy ciągłej pracy na budowie.

 [product category_id="38" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

3. Zastosowanie

Do profesjonalnych I ekstremalnych zadań potrzeba niezawodnego sprzętu !

Gdy poziom zanieczyszczeń lub powierzchnia, która wymaga regularnego czyszczenia jest duża, należy zaopatrzyć się w odkurzacz wielofunkcyjny dla wygodnej I szybkiej pracy. Odkurzacz przemysłowy jest potrzebny wszędzie tam gdzie zwykły zawodzi.  Wyposażony w znacznie większą moc, dlatego bez problemu odkurzy drobny pył,kurz, piasek, odpadki z cegieł, kamienia czy gipsu. Z powodzeniem sprzątniemy trociny, ostre drobinki, opiłki czy resztki farb I lakierów. Profesjonalny model sprawdzi się na budowie w zakładzie produkcyjnym, stolarskim, w warsztatach samochodowych i fabrykach.

Odkurzacze wielofunkcyjne najczęściej zobaczymy na budowach, halach,w dużych sklepach czy zakładach produkcyjnych I przemysłowych. Gospodarstwa domowe też zaopatrują się w tego typu odkurzacze. Niestety są dość ciężkie, ich waga waha się od 9 do 13kg. Z pomocą przychodzą wbudowane kółka ułatwiające ich przemieszczanie.

Odkurzacze przemysłowe w zależności od wielkości zbiornika, mocy I funkcji dodatkowych często kupowane są przez firmy świadczące usługi sprzątajace czy hotele. Nawet właściciele czworonogów coraz częściej decydują się na modele przemysłowe z racji piachu z podwórka, przynoszącego przez zwierzęta na łapkach. Codziennie odkurzanie piachu i ziemi z podłogi może szybko uszkodzić silnik lub zatrzeć w standardowych modelach sprzątających.

Innowacyjne rozwiązania Starmix to m.in. mnogość końcówek w zestawie ułatwi sprzątanie w najmniejszych zakamarkach! Podwójna konstrukcja ścianek i płaska powierzchnia wewnętrzna to łatwiejsze opróżnianie zbiornika.  Dla jeszcze większej wygody i czystości istnieje możliwość używania worków papierowych zarówno oryginalnych jak i zamienników. Według krążących opinii wśród Klientów, możemy stwierdzić, że jeśli odkurzacz będzie użytkowany zgodnie z instrukcją I zaleceniami producenta, to żywotność odkurzacza śmiało przewyższy trzyletni okres gwarancji, którą oferuje nam producent.

 

4. Odkurzacze przemysłowe

Odkurzacze przemysłowe można podzielić na klasy urządzeń ze względu na rodzaj zastosowanego filtra, a co za tym idzie – typ zanieczyszczeń jakie, mogą usuwać.

Odkurzacze budowlane dzielą się na 3 klasy: L, M oraz H.

Klasa L (LOW) są to pyły o wartościach granicznych >1mg/m3. Ten rodzaj zanieczyszczeń jest charakterystyczny dla branży stolarskiej, drobnych prac remontowo-budowlanych. W odkurzaczach klasy L dla podniesienia efektywności działań zaleca się pracę bezworkową, pod warunkiem, że urządzenie jest do tego przystosowane.

Klasa M (MEDIUM) odnosi się do pyłów mineralnych, które powstają podczas obróbki materiałów budowlanych. Tego typu odkurzacze przeznaczone są do pracy w betonie, kamieniu, murze, jastrychu, tynku i drewnie. Klasyfikują się tu pyły o wartościach granicznych >0,1 mg/m3,czyli pyły  groźne dla zdrowia. Opróżnianiem i konserwacją tego rodzaju odkurzaczy mogą zajmować się tylko osoby kompetentne.

Klasa H (HIGH) przeznaczona jest do pracy w ekstremalnie trudnych warunkach. Odkurzacze tego typu są niezawodne do odsysania zanieczyszczeń o wartościach <0,1mg/m3, głównie do usuwania wełny mineralej, kadmu i ołowi, pleśni i pyłów rakotwórczych (ETERNIT) i zawierających zarazki chorobotwórcze.

Po skończonej pracy wilgotnych I mokrych rzeczy, pamiętajmy o szybkim opróżnieniu worka w  odkurzaczu, aby wewnątrz nic się nie zepsuło lub (o zgrozo) nie spleśniało. Opróżnianie spleśniałych resztek może stwarzać niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia, w szczególności dla alergików.

[product category_id="234" slider="true" autoScrolling="false" onlyAvailable="true"]

 

5. Odkurzacz na budowę

Przy wyborze odkurzacza warto zwrócić uwagę na jego moc, wagę, siłę ssącą czy dodatkowe akcesoria. Istotne parametry odkurzacza to również pojemność zbiornika I zasięg pracy. W przypadku takiego sprzętu absolutne minimum mocy jaka powinna być to 1500W i wyżej. Im większa moc tym silniejsze zasysanie.

Duży zbiornik zamontowany w odkurzaczu, zapewni większą wydajność I pozwala na rzadsze opróżnianie zbiornika co przekłada się na długość wykonywanej prac bez konieczności dodatkowych przerw. Kolejnym ważnym aspektem jest długość kabla i rury, który zapewnia optymalny komfort w czasie sprzatania. Odkurzacze Starmix wyróżniają się od innych modeli prostą obsługą. Płynna obsługa dwoma pokrętłami pozwala na płynną regulację siły ssania i przełączanie trybu pracy narzędzie lub oczyszczanie filtrów. Liczne akcesoria I końcówki o różnym kształcie dołączone do sprzętu umożliwiają dokładne odkurzanie bez względu na wielkość I głębokość szczelin. Modele Starmix są mobilne, posiadają cztery koła – dwa małe z hamulcem i dwa duże, antypoślizgowe. Inwestując w profesjonalny sprzęt, zapewniamy sobie pewność oraz wysoki komfort eksploatacji.

 

6. Topowe modele Starmix

Jaki odkurzacz przemysłowy sprawdzi się trudnych warunkach? Na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas jego wyboru? Nasz opis odkurzaczy przemysłowych, oparty o opinie użytkowników pozwala odpowiedzieć na wszystkie pytania. Starmix obecnie jest w czołówce, cieszy się największym powodzeniem wśród użytkowników. W ofercie znajdują się silne modele, przeznaczone do profesjonalnej pracy, ponieważ to specjaliści najczęściej decydują się na ten rodzaj sprzętu. Przed ostateczną decyzją należy zwrócić uwagę na dodatkowe udogodnienia. Bogaty wybór końcówek pozwoli na odkurzanie różnej wielkości szczelin. Odkurzacz przemysłowy z automatycznym otrząsaczem będzie ciekawym dodatkiem. Skoro o dodatkach mowa to gniazdo elektronarzędziowe będzie atutem oraz możliwość pracy na sucho I mokro.

 

STARMIX ISC L-1425 TOP STARMIX ISC L-1625 TOP STARMIX IPULSE L-1635 TOP

 MOC: 1400 W

PRZEPŁYW POWIETRZA MAX: 73 L/S

PODCIŚNIENIE MAX: 270 MBAR

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA MAX:25 L

WAGA: 12,2 KG

Otrzepywanie w przerwie od pracy

 MOC: 1600 W

PRZEPŁYW POWIETRZA MAX: 75 L/S

PODCIŚNIENIE MAX: 280 MBAR

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA MAX:25 L

WAGA: 12,2 KG

Otrzepywanie w przerwie od pracy

 MOC: 1600 W

PRZEPŁYW POWIETRZA MAX: 75 L/S

PODCIŚNIENIE MAX: 280 MBAR

POJEMNOŚĆ ZBIORNIKA MAX: 35 L

WAGA: 12,2 KG

Otrzepywanie w trakcie odkurzania

7. Firma Starmix

To jeden z trzech największych producentów odkurzaczy przemysłowych na świecie, a także wiodący producent odkurzaczy. W asortymencie Starmix można znaleźć różne rodzaje odkurzaczy m.in budowlane, warszatatowe, hotelowe, przemysłowe i specjalistyczne. Produkty Starmix cechuje wysoka jakość i doskonałość produktu. Przeczytaj nasze FAQ i wybierz odpowiedni model.

 

 


Odpowiedzieliśmy na wszystkie pytania, jakie otrzymaliśmy. Mamy nadzieję, że teraz wybór odkurzacza będzie łatwym zadaniem. Jeżeli nadal się wahacie to zapraszamy do kontaktu pod numerem telefonu +48 519 779 378 oraz do kontaktu mailowego sklep@electromag.pl 

Komentarze do wpisu (5)

27 marca 2023

Ten poradnik to strzał w 10! Razem z tym poradnikiem, dobrałem model do swojej roboty bez problemu. Wybrałem opcję na raty. Mam nadzieję ,że bedę zadowolony

27 maja 2024

Starmix to TOP1 wśród odkurzaczy. Posiadam Starmix L1425 TOP. Odkurzacz na mokro działa rewelacyjnie, nie jak inne chińczyki duszą się. Serwis też super podchodzi do Klienta. Odpowiedzą na każde nurtujące pytanie. Pozdrawiam Electromag!

28 maja 2024

Maniek dziękujemy za szczerą opinię!

5 czerwca 2024

Macie najlepsze ceny w internecie. Ja jestem posiadaczem Starmix L1625. Rakieta, nie odkurzacz. Na budowie chłopaki, aż się palą do roboty. Polecam sprzęt z tego sklepu

6 czerwca 2024

Cezary dziękujemy za opinię. Starmix L1625 to świetny model. Pozdrawiam

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium